Klauzula informacyjna dla Czytelnika Wypożyczalni „Książek Mówionych” i Zbiorów Muzycznych

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (dalej: RODO) informuję, że:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie z siedzibą przy ul. Dworcowej 13. REGON: 311097510.
 2. Biblioteka wyznaczyła Inspektora Ochrony Danych, z którym można skontaktować się za pomocą poczty elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod numerem 63 242 85 37 w.107.
 3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w następujących celach:
  1. udostępniania, wypożyczania i kontroli zwrotu materiałów bibliotecznych,
  2. sporządzenia statystyk zgodnie z Ustawą z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej,
  3. korzystania z odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej CZYTAK,
  4. wypożyczenia czytnika ebook’ów,
  5. dochodzenia ewentualnych roszczeń prawnych lub windykacyjnych.
 4. Podanie przez Panią/Pana niezbędnych danych osobowych jest obowiązkowe. Musimy je zweryfikować z dowodem osobistym lub innym dokumentem tożsamości, ze względu na szczególny obowiązek prawny - ochrony dóbr kultury narodowej (Ustawa z dnia 27 czerwca 1997 r. o bibliotekach).
 5. Podanie dodatkowych danych osobowych takich jak numer telefonu mogą być przetwarzane wyłącznie na podstawie zgody w następujących celach:
  1. korzystania z odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej CZYTAK,
  2. wypożyczenia czytnika ebook’ów,
  3. powiadamiania o terminach zwrotu materiałów bibliotecznych,
  4. powiadamiania o możliwości odbioru zamówionych materiałów bibliotecznych,
  5. prowadzenia korespondencji o podobnym charakterze.
 6. Pani/Pana dane będą przechowywane:
  1. przez okres pozostawania czytelnikiem Biblioteki, jednak nie dłużej niż 5 lat od końca roku, w którym ostatni raz wypożyczono wolumin oraz dla osób korzystających z czytelni 5 lat od daty ostatniej wizyty,
  2. w przypadku wystąpienia kar lub innych należności - do czasu wyegzekwowania tych opłat,
  3. niezbędne dane potrzebne do sporządzenia statystyk wymaganych przez prawo będą przechowywane do czasu obowiązywania odpowiednich przepisów prawa,
  4. przez okres niezbędny do wykonania umów związanych z wypożyczeniem cyfrowych odtwarzaczy książek mówionych i czytników ebook’ów,
  5. do czasu wycofania przez Czytelnika zgody na przetwarzanie danych.
 7. Pani/Pana dane nie będą przekazywane do Państwa trzeciego, tj. poza Europejski Obszar Gospodarczy ani do organizacji międzynarodowych.
 8. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięci zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 9. Ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, https://www.uodo.gov.pl/pl/p/kontakt, tel. (22) 531 03 00 - gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie Państwa danych osobowych narusza przepisy RODO lub inne przepisy dotyczące przetwarzania danych osobowych.
 10. Pani/Pana dane nie podlegają profilowaniu.

 

Opis zmian Data Osoba Porównaj
Artykuł został utworzony.
Dodane załączniki
poniedziałek, 23 wrzesień 2019 08:24 Paweł Szczepaniak